$325
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12542743 |
| Handle/Strap Color: | Beige |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Khaki/Beige/Brown |
| Main Color: | Beige |
| Lining Color: | Purple |
| Bag Width: | 10.5-13.5" |
| Size: | Med/Large |
| Closure: | Magnetic Zip |
| Occasion: | Any |
| Bag Depth: | 4-5" |
| Fabric Type: | Knit |
| Accents: | 2 Straps |
| Vintage: | Yes |
| Personalize: | No |
| Department: | Women |
| Style: | Hobo Bag |
| Features: | Lined |
| Pattern: | Signature |
| Bag Height: | 10" |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Fabric Polyester |
| Exterior Material: | Polyester |
| Hardware Material: | Metal |
| Strap Drop: | 10" |
| Handle/Strap Material: | Leather |
ABOUT
Coach bag - Handle/Strap: Beige, Hardware: Gold, Exterior: Khaki/Beige/Brown
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.