$384
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12542307 |
| MPN: | CP108 |
| Model: | Coach Gallery |
| Handle/Strap Color: | Black |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Brown Black Multi |
| Lining Color: | Black |
| Bag Width: | 9 3/4 |
| Size: | Large (See Measurements) |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Travel Workwear |
| Handle Drop: | 10 1/2” |
| Bag Depth: | 4.75" |
| Accents: | Pinmount Logo Beautiful Colors Gorgeous Contrasting Trim And Handles Adorable Heart Print On Signature C |
| Accessories: | Bag Charm |
| Department: | Women |
| Style: | Tote/Shoulder Bag |
| Features: | Exterior Zip Pocket Fabric Lining Interior Zip Cell Phone And |
| Finish: | Coated |
| Pattern: | Bow print |
| Bag Height: | 7.5" |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Signature Coated Canvas And Smooth Leather |
| Theme: | Classic Hearts |
| Strap Drop: | 10" |
| Handle/Strap Material: | Smooth Leather |
| Product Line: | Coach Gallery Tote |
ABOUT
Coach bag - Coach Gallery - Gallery - CP108 - Handle/Strap: Black, Hardware: Gold, Exterior: Brown Black Multi
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.