$384
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12542097 |
| MPN: | CP073 |
| Model: | CP073 |
| Handle/Strap Color: | Black |
| Hardware Color: | Silver |
| Exterior Color: | Black Multi |
| Bag Width: | 6 1/4" |
| Size: | Large |
| Pattern: | Floral |
| Closure: | Snap |
| Bag Height: | 11 1/2" |
| Handle Drop: | 10" |
| Lining Material: | Canvas |
| Bag Depth: | 4 in |
| Exterior Material: | Canvas Leather |
| Department: | Women |
| Hardware Material: | Silver |
| Style: | Tote |
| Theme: | City |
| Features: | Certificate of Authenticity |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Coach Outlet |
ABOUT
Coach bag - CP073 - Handle/Strap: Black, Hardware: Silver, Exterior: Black Multi
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.