$394
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12541198 |
| Model: | Coach Laurel Shoulder Bag |
| Handle/Strap Color: | Brown |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Brown |
| Lining Color: | Brown |
| Bag Width: | 12 in |
| Size: | Medium |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Business Casual Travel Wedding |
| Bag Depth: | 4 in |
| Fabric Type: | Rayon |
| Accents: | Zipper |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Style: | Shoulder Bag |
| Features: | Certificate of Authenticity |
| Finish: | Coated |
| Pattern: | Floral |
| Character: | Laurel |
| Bag Height: | 9 in |
| Handle Style: | Shoulder Strap |
| Lining Material: | Polyester |
| Exterior Material: | Canvas |
| Hardware Material: | Gold-Plated |
| Theme: | Flower Logo |
| Handle/Strap Material: | Polyurethane |
| Product Line: | Coach Laurel |
ABOUT
Coach bag - Coach Laurel Shoulder Bag - Laurel Shoulder Bag - Handle/Strap: Brown, Hardware: Gold, Exterior: Brown
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.