$226
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12539875 |
| MPN: | F25282 |
| UPC: | 886382989962 |
| Model: | Coach Ocelot |
| Handle/Strap Color: | Black |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Black |
| Lining Color: | Black |
| Bag Width: | 13 in |
| Size: | Medium |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Business Casual Travel Workwear Party/Cocktail |
| Bag Depth: | 4 in |
| Fabric Type: | Rayon |
| Accents: | Zipper Strap Accent |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Bag Charm |
| Department: | Women |
| Style: | Tote |
| Features: | Inner Pockets Pockets Lined |
| Finish: | Patent |
| Pattern: | Animal Print |
| Bag Height: | 11 in |
| Character: | Cheetah Black Cat |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Fabric |
| Theme: | Animals Leopard Designer Bohemian Classic |
| Handle/Strap Material: | Patent Leather Leather |
| Product Line: | Coach Ocelot |
ABOUT
Coach bag - Coach Ocelot - Ocelot - F25282 - Handle/Strap: Black, Hardware: Gold, Exterior: Black (UPC: 886382989962)
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.