$384
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12539767 |
| MPN: | 4594 B4RTQ |
| Model: | COACH Beat |
| Handle/Strap Color: | Oxblood & Brass |
| Hardware Color: | Satin Antique Brass |
| Exterior Color: | Oxblood & Cranberry Red |
| Lining Color: | Oxblood |
| Bag Width: | 9.75" |
| Size: | Medium - Check measurements |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Flap with Snap Closure |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Workwear |
| Handle Drop: | 4" |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Bag Depth: | 4.5" |
| Accents: | Belt & Buckle Logo |
| Personalize: | No |
| Style Subtype: | Crossbody / Handbag |
| Accessories: | Brand Card Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Chain Strap Drop: | 9" Chain-Link Strap |
| Style: | Convertible Satchel Crossbody Handbag |
| Features: | Removable Leather Top Handle Removable Leather Crossbody Strap Removable Chain Strap Exterior Slip Pocket Interior Zip & Magnetic Slip Pockets |
| Finish: | Pebbled |
| Pattern: | Solid & Signature |
| Bag Height: | 7.5" |
| Character: | Coachie |
| Handle Style: | Top Handle Chain & Leather Crossbody Strap |
| Exterior Material: | Horse & Carriage print coated canvas Leather |
| Hardware Material: | Brass High Quality Metal |
| Theme: | Classic Designer |
| Strap Drop: | 22" |
| Handle/Strap Material: | 2 x Leather Straps & 1 Chain-link Strap |
| Product Line: | Coach Beat Signature |
ABOUT
Coach bag - COACH Beat - Beat - 4594 B4RTQ - Handle/Strap: Oxblood & Brass, Hardware: Satin Antique Brass, Exterior: Oxblood & Cranberry Red
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.