$296
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12538496 |
| UPC: | 889532280605 |
| Model: | Crosby Mini Carryall |
| Handle/Strap Color: | Pink |
| Hardware Color: | Gunmetal |
| Exterior Color: | Dhalia Pink / Gunmetal Hardware |
| Lining Color: | Pink |
| Bag Width: | 9" at base - 13" at top |
| Size: | MINI - |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Casual / Work / Party / Everyday / Night Out |
| Handle Drop: | 5" Top Handles |
| Year Manufactured: | 2020 |
| Bag Depth: | 5.5" |
| Fabric Type: | Monogram Polyester Fabric Lining |
| Accents: | studs and flowers Embellished Flowers |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Bag Charm Brand Card Detachable Strap Wristlet |
| Department: | Women |
| Style: | Satchel / Cross-body /Handbag / Wristlet |
| Personalized: | No |
| Features: | Detachable & Adjustable Strap Bag Charm Bottom Studs |
| Finish: | Coated |
| Pattern: | Solid with Floral & Studs Applique` |
| Bag Height: | 7.25" |
| Handle Style: | Top Handles & Cross-body Strap |
| Lining Material: | Fabric Polyester |
| Exterior Material: | Coated Canvas & Leather |
| Hardware Material: | Gunmetal High Quality Metal |
| Theme: | Classic |
| Strap Drop: | approx. 22" |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Coach Crosby |
| Manufacturer Color: | Dhalia |
ABOUT
Coach bag - Crosby Mini Carryall - Crosby Mini Carryall - Handle/Strap: Pink, Hardware: Gunmetal, Exterior: Dhalia Pink / Gunmetal Hardware (UPC: 889532280605)
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.