$358
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12538454 |
| MPN: | CDQ56 |
| Model: | Coach Teri |
| Handle/Strap Color: | Blue |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Blue |
| Bag Width: | 3 in |
| Size: | Small |
| Shape: | Crescent |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Travel Wedding Workwear |
| Bag Depth: | 9.5 in |
| Accents: | Strap Accent Zipper |
| Accessories: | Bag Charm Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Style: | Shoulder Bag |
| Features: | Adjustable Strap Cross-Body Strap Inner Pockets Limited Edition Lightweight |
| Pattern: | Logo |
| Bag Height: | 6 in |
| Handle Style: | Shoulder Strap |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Leather |
| Theme: | Designer |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Coach Outlet |
ABOUT
Coach bag - Coach Teri - Teri - CDQ56 - Handle/Strap: Blue, Hardware: Gold, Exterior: Blue
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.