$391
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12537824 |
| Model: | Coach Market Primrose |
| Exterior Color: | primrose |
| Bag Width: | 12" |
| Size: | Large |
| Country of Origin: | Philippines |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Pebbles |
| Closure: | Strap Turn Lock |
| Bag Height: | 11-3/4" |
| Handle Style: | Double Handles |
| Handle Drop: | 10-1/2`` |
| Bag Depth: | 5" |
| Exterior Material: | Leather |
| Accessories: | Bag Charm |
| Department: | Women |
| Style: | Tote |
| Finish: | Pebbled |
| Handle/Strap Material: | Leather |
ABOUT
Coach bag - Coach Market Primrose - Market Primrose - Exterior: primrose
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.