$384
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12537784 |
| MPN: | 76127 |
| UPC: | 193971134598 |
| Model: | Coach Dreamer |
| Handle/Strap Color: | Raspberry |
| Hardware Color: | Brass |
| Exterior Color: | Tan / Light Raspberry |
| Lining Color: | Dark Brown |
| Bag Width: | 7.75" |
| Size: | Small |
| Country of Origin: | Unknown |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Business Casual Workwear |
| Handle Drop: | 4" Top Handles |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Bag Depth: | 4" |
| Fabric Type: | Polyester Fabric Lining |
| Accents: | Signature C and Leather Hang-Tag Logo |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Bag Charm Brand Card Detachable Strap Maintenance Card Original Dust Bag |
| Department: | Women |
| Style: | Crossbody |
| Features: | Detachable & Adjustable Strap Bag Charm Chain Strap |
| Finish: | Coated |
| Pattern: | Colorblock |
| Character: | Dreamer |
| Bag Height: | 5.5" |
| Handle Style: | Top Handle & Crossbody Strap |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Canvas Brass Leather |
| Hardware Material: | Brass High Quality Metal |
| Theme: | Classic Designer |
| Strap Drop: | 21" Crossbody Strap |
| Handle/Strap Material: | Metal Chain-Link Leather |
| Character Family: | Dreamer |
| Product Line: | Coach Dreamer Satchel |
ABOUT
Coach bag - Coach Dreamer - Dreamer - 76127 - Handle/Strap: Raspberry, Hardware: Brass, Exterior: Tan / Light Raspberry (UPC: 193971134598)
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.