$1260
Is this Salvatore Ferragamo authentic?
Yes - we guarantee this Salvatore Ferragamo item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Salvatore Ferragamo item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Salvatore Ferragamo |
| SKU: | 12531831 |
| UPC: | 8056283739849 |
| Handle/Strap Color: | Brown |
| Exterior Color: | Brown |
| Lining Color: | Brown |
| Bag Width: | 13 in |
| Size: | Large |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 13 in |
| Occasion: | Business Casual Travel Workwear |
| Handle Style: | Shoulder Strap |
| Bag Depth: | 5 in |
| Exterior Material: | Leather |
| Department: | Unisex Adults |
| Hardware Material: | Silver |
| Style: | Tote |
| Theme: | Designer |
| Features: | Inner Pockets |
| Finish: | Pebbled |
| Handle/Strap Material: | Leather |
ABOUT
Salvatore Ferragamo bag - Handle/Strap: Brown, Exterior: Brown, Lining: Brown (UPC: 8056283739849)
Bags by Salvatore Ferragamo
Salvatore Ferragamo is an Italian luxury goods company, with headquarters in Florence, Italy. It specializes in shoes, leather goods, Swiss-made timepieces, and ready-to-wear for men and women.