$431
Is this Miu Miu authentic?
Yes - we guarantee this Miu Miu item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Miu Miu item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Miu Miu |
| SKU: | 12526759 |
| UPC: | 8059227255214 |
| Exterior Color: | Black Print |
| Bag Width: | 10.5" |
| Size: | Small |
| Pattern: | Abstract |
| Bag Height: | 12" |
| Closure: | Open |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Fabric |
| Bag Depth: | .5" |
| Exterior Material: | Fabric |
| Accents: | Foldable Logo |
| Personalize: | No |
| Department: | Women |
| Style: | Tote |
| Strap Drop: | 8" |
| Theme: | Designer |
| Features: | Folding |
| Country of Origin: | Italy |
ABOUT
Miu Miu bag - Exterior: Black Print (UPC: 8059227255214)
Bags by Miu Miu
Miu Miu is a brand from the Prada Group. Introduced by Miuccia Prada in 1992, Miu Miu was inspired by Miuccia`s personal wardrobe and named after her family nickname. With an independent identity from Prada, the brand has grown into one of the leading high fashion labels in the world.