$310
Is this Chopard authentic?
Yes - we guarantee this Chopard item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Chopard item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Chopard |
| SKU: | 12521943 |
| MPN: | VCH117S 0AMS 54 |
| Model: | VCH117S VCH 117S |
| Frame Color: | Brown |
| Frame Width: | 54 mm |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Lens Socket Width: | 54 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Vertical: | 35 mm |
| Pattern: | Tortoise Shell |
| Custom Bundle: | No |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Rectangular |
| Personalized: | No |
| Frame Material: | Acetate Plastic |
| Age Group: | Adult |
| Theme: | Tortoise Designer |
| Features: | Rectangular Full Rim |
| Country of Origin: | Italy |
ABOUT
Chopard eyeglasses - VCH117S VCH 117S - VCH - VCH117S 0AMS 54 - Frame: Brown
Eyeglasses by Chopard
Chopard operates as a Swiss manufacturer together with its retail business focused on producing luxury watches and jewelry and accessories. The leading position of Chopard in the Swiss luxury watch and jewelry market results from its creative approach and advanced technology and expert artisan skills.
YOU MIGHT ALSO LIKE