$714
Is this Golden Goose authentic?
Yes - we guarantee this Golden Goose item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Golden Goose item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Golden Goose |
| SKU: | 12520513 |
| Color: | White |
| Size Type: | Regular |
| Size: | 32 |
| Waist Size: | 32 in |
| Style: | Cut-Off |
| Department: | Women |
| Fabric Type: | Denim |
| Material: | Cotton Blend |
| Occasion: | Casual |
| Accents: | Fringe Zipper Button |
| Pattern: | Solid |
| Features: | Pockets |
| Fit: | Regular |
| Front Type: | Flat Front |
| Closure: | Zip |
| Rise: | Mid (8.5-10.5 in) |
| Fabric Wash: | Light |
| Inseam: | 3 in |
| Personalize: | No |
| Season: | Summer Spring |
| Pocket Type: | 5-Pocket Design |
ABOUT
Golden Goose clothing - White
Clothing by Golden Goose
Golden Goose is an Italian luxury lifestyle fashion brand, globally known for its iconic sneakers. Golden Goose, the Italian luxury footwear brand, continues to reach new milestones while reshaping contemporary sneaker culture.