$296
Is this Tory Burch authentic?
Yes - we guarantee this Tory Burch item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Tory Burch item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tory Burch |
| SKU: | 12501533 |
| Model: | Tory Ella |
| Handle/Strap Color: | White |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Warm White |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 13 in |
| Size: | Small |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Magnetic |
| Occasion: | Business Casual Travel |
| Bag Depth: | 4.3 in |
| Accents: | Strap Accent |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Original Dust Bag |
| Department: | Women |
| Style: | Tote |
| Features: | Cross-Body Strap Inner Pockets |
| Finish: | Smooth |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Ella |
| Bag Height: | 10 in |
| Handle Style: | Shoulder Strap |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Polyurethane |
| Hardware Material: | Gold-Plated |
| Theme: | Classic Designer |
| Strap Drop: | 20.5 in |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Country of Origin: | Vietnam |
| Product Line: | Tory Burch Ella |
ABOUT
Tory Burch bag - Tory Ella - Tory Ella - Handle/Strap: White, Hardware: Gold, Exterior: Warm White
Bags by Tory Burch
Tory Burch is an American fashion designer, businesswoman and philanthropist. She is the Executive Chairman and Chief Creative Officer of her own brand.