$548
Is this Tory Burch authentic?
Yes - we guarantee this Tory Burch item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Tory Burch item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tory Burch |
| SKU: | 12498959 |
| Handle/Strap Color: | Gray |
| Hardware Color: | Silver |
| Exterior Color: | Stormy Gray |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 16 in |
| Size: | Large |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 11 in |
| Closure: | Zip |
| Lining Material: | Fabric |
| Bag Depth: | 8 in |
| Exterior Material: | Leather |
| Accessories: | Original Dust Bag |
| Department: | Women |
| Style: | Tote |
| Theme: | Designer |
| Features: | Inner Pockets Lined Mobile Phone Pocket Outer Pockets Bag Charm |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Tory Burch Parker |
ABOUT
Tory Burch bag - Handle/Strap: Gray, Hardware: Silver, Exterior: Stormy Gray
Bags by Tory Burch
Tory Burch is an American fashion designer, businesswoman and philanthropist. She is the Executive Chairman and Chief Creative Officer of her own brand.