$94
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12497092 |
| UPC: | 8056262042854 |
| Model: | PH 2184 5763 |
| Frame Color: | MATTE GREY BLUE |
| Lens Socket Width: | 55 mm |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Department: | Unisex Adults |
| Type: | EYEGLASSES |
| Style: | FULL RIM |
| Frame Material: | Plastic Metal |
| Theme: | Designer |
| Features: | anti-scratch coating anti-reflective coating UV protection |
| Pattern: | SOLID |
| Year Manufactured: | 2020 |
| Product Line: | Men 2020 |
ABOUT
Ralph Lauren eyeglasses - PH 2184 5763 - Frame: MATTE GREY BLUE (UPC: 8056262042854)
Eyeglasses by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.