$100
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12490158 |
| Handle/Strap Color: | Red |
| Hardware Color: | Stainless Steel |
| Exterior Color: | Black White |
| Lining Color: | Red |
| Bag Width: | About 11" |
| Size: | Small / See measurement pics |
| Country of Origin: | Thailand |
| Pattern: | Houndstooth |
| Closure: | Zip |
| Bag Height: | 5" |
| Handle Style: | Shoulder Strap |
| Handle Drop: | See pics |
| Lining Material: | Nylon ? |
| Bag Depth: | 3.5" |
| Exterior Material: | Textile / Fabric Body Patent Leather Trim and Straps |
| Department: | Women |
| Hardware Material: | Stainless Steel |
| Style: | Barrel |
| Handle/Strap Material: | Patent Leather |
| Product Line: | Lauren Ralph Lauren |
ABOUT
Ralph Lauren bag - Handle/Strap: Red, Hardware: Stainless Steel, Exterior: Black, White
Bags by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.