SALE: $1401 (-49%) $2750
Is this Gucci authentic?
Yes - we guarantee this Gucci item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Gucci item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Gucci |
| SKU: | 12488302 |
| MPN: | YA133305 |
| UPC: | 731903331785 |
| Model: | Gucci Interlocking YA133305 |
| Dial Color: | Black |
| Band Color: | Black |
| Case Size: | 37 mm |
| Band Width: | 20 mm |
| Department: | Women |
| Type: | Wristwatch |
| Reference Number: | YA133305 |
| Style: | Watches |
| Features: | Hour Minute |
| Movement: | Quartz |
| Band Material: | Alligator Leather |
| Display: | Black |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Water Resistance: | 50 meters / 165 feet |
| Year Manufactured: | 2010-Now |
| Watch Shape: | Round |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Caseback: | Solid |
| Bezel Type: | Fixed Stainless Steel Interlockin G set with Diamo |
| Case Thickness: | 8 mm |
| Handedness: | Left |
| Bezel: | Fixed Stainless Steel Interlockin G set with Diamo |
| Case Diameter: | 37 mm |
| clasp: | Tang |
| Gender: | Women`s |
| Series: | Interlocking |
ABOUT
Gucci watch - Gucci Interlocking YA133305 - Interlocking - YA133305 - Dial: Black, Band: Black (UPC: 731903331785)
Watches by Gucci
Gucci is a prestigious luxury brand known for its bold designs and impeccable craftsmanship. Renowned for its iconic handbags, shoes, and clothing, Gucci embodies a unique blend of tradition and modernity. With Gucci, you can enjoy high-fashion pieces that make a statement and reflect your personal style, making it a favorite choice among fashion lovers worldwide.
YOU MIGHT ALSO LIKE