$198
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12478848 |
| UPC: | 713132349168 |
| Model: | Polo Ralph Lauren PH 2921 |
| Frame Color: | Blue |
| Bridge Width: | 16mm |
| Lens Socket Width: | 51 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Vertical: | 1 mm |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Violet |
| Department: | Women |
| Type: | Frames |
| Unit Type: | Unit |
| Age Group: | Adult |
| Frame Material: | Plastic |
| Style: | Oval |
| Personalized: | No |
| Theme: | Designer |
| Features: | Full Rim Rectangular |
| Unit Quantity: | 2 |
| Product Line: | Ralph Lauren |
ABOUT
Ralph Lauren eyeglasses - Polo Ralph Lauren PH 2921 - Frame: Blue (UPC: 713132349168)
Eyeglasses by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.