SALE: $155 (-29%) $218
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12476554 |
| MPN: | CA797 |
| UPC: | 195031577192 |
| Model: | Coach Nolita 19 |
| Handle/Strap Color: | Pink |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Chalk Multi |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 7.5 in |
| Size: | Small |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Zipper |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Travel Workwear |
| Handle Drop: | 6 1/4” |
| Bag Depth: | 2 in |
| Accents: | Stitching |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Bag Charm Brand Card Detachable Strap Maintenance Card Wristlet |
| Department: | Women |
| Style: | Wristlet Shoulder Bag |
| Features: | Adjustable Strap Convertible Inner Pockets Lightweight Limited Edition Lined Pockets Two Credit Card Slots Interior Multifunctional Pocket Zip Top Closure Fabric Lining |
| Finish: | Pebbled |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 4.5 in |
| Handle Style: | Wrist Strap |
| Lining Material: | Fabric Polyester |
| Exterior Material: | Leather |
| Hardware Material: | Nickel |
| Theme: | American Beach Christmas City Classic Coins College Colorful Designer Elegant Festival Fun Heart Logo Love Metal Modern Money Princess School Teacher Transportation University USA |
| Country of Origin: | Philippines |
| Handle/Strap Material: | Leather Refined Pebble Leather |
| Product Line: | Coach Outlet |
ABOUT
Coach bag - Coach Nolita 19 - Nolita - CA797 - Handle/Strap: Pink, Hardware: Gold, Exterior: Chalk Multi (UPC: 195031577192)
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.
YOU MIGHT ALSO LIKE