$254
Is this Diesel authentic?
Yes - we guarantee this Diesel item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Diesel item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Diesel |
| SKU: | 12468126 |
| MPN: | DZ1912 |
| UPC: | 698615136896 |
| Model: | DIESEL ALL |
| Bezel Color: | Gold |
| Color: | Gold |
| Band Color: | Gold |
| Dial Color: | Gold |
| Case Size: | 48 mm |
| Band Width: | 22 mm |
| Indices: | Non-Numeric Hour Marks |
| Year Manufactured: | 2010-Now |
| Band/Strap: | Bracelet |
| Department: | Men |
| Watch Shape: | Round |
| Style: | Casual |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Movement: | Quartz |
| Water Resistance: | 50 m (5 ATM) |
| Reference Number: | DZ1912 |
| Type: | Wristwatch |
| Band Material: | Stainless Steel |
| Display: | Analog |
ABOUT
Diesel watch - DIESEL ALL - ALL - DZ1912 - Gold, Dial: Gold, Band: Gold (UPC: 698615136896)
Watches by Diesel
Diesel is an Italian retail clothing company. It sells denim, and other clothing, footwear, and accessories. The company is known for its surreal advertising campaigns.