$360
Is this Tory Burch authentic?
Yes - we guarantee this Tory Burch item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Tory Burch item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tory Burch |
| SKU: | 12466735 |
| MPN: | 86557 |
| UPC: | 196133012956 |
| Model: | Tory Studio |
| Handle/Strap Color: | Brown |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Brown |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 10.4" |
| Size: | Medium |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Business Casual Party/Cocktail Travel Workwear |
| Handle Drop: | 9.6" |
| Bag Depth: | 2.2" |
| Fabric Type: | Suede |
| Accents: | Zipper |
| Accessories: | Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Style: | Shoulder Bag |
| Features: | Adjustable Strap Cross-Body Strap Inner Pockets Lightweight Zip-Around |
| Finish: | Coated |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 5.6" |
| Handle Style: | Shoulder Strap |
| Lining Material: | Fabric Suede |
| Exterior Material: | Leather |
| Hardware Material: | Gold Tone |
| Theme: | Designer |
| Strap Drop: | 18.1" |
| Handle/Strap Material: | Leather Metal |
| Country of Origin: | Vietnam |
| Product Line: | Tory Burch |
ABOUT
Tory Burch bag - Tory Studio - Tory Studio - 86557 - Handle/Strap: Brown, Hardware: Gold, Exterior: Brown (UPC: 196133012956)
Bags by Tory Burch
Tory Burch is an American fashion designer, businesswoman and philanthropist. She is the Executive Chairman and Chief Creative Officer of her own brand.