$711
Is this Tory Burch authentic?
Yes - we guarantee this Tory Burch item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Tory Burch item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tory Burch |
| SKU: | 12465979 |
| Color: | Ivory |
| Bag Width: | 16 in |
| Size: | Large |
| Pattern: | Floral |
| Character: | Tori |
| Bag Height: | 10 in |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Business Casual Travel Work Wear |
| Handle Style: | Double Handles Crossbody Strap Shoulder Strap |
| Lining Material: | Fabric |
| Material: | Leather pebbled |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Bag Depth: | 6 in |
| Accents: | Tasseled |
| Department: | Women |
| Style: | Satchel |
| Theme: | Bohemian Flowers Classic Designer |
| Features: | Limited Edition Adjustable Strap Inner Pockets |
| Product Line: | Tory Burch Thea |
ABOUT
Tory Burch bag - Ivory
Bags by Tory Burch
Tory Burch is an American fashion designer, businesswoman and philanthropist. She is the Executive Chairman and Chief Creative Officer of her own brand.