$372
Is this Tory Burch authentic?
Yes - we guarantee this Tory Burch item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Tory Burch item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tory Burch |
| SKU: | 12465613 |
| Model: | Tory Britten |
| Handle/Strap Color: | Red |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Raspberry Red |
| Lining Color: | Red |
| Bag Width: | 8.5" |
| Size: | Small |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Magnetic Snap |
| Occasion: | Casual Business |
| Bag Depth: | 1.5" |
| Accessories: | Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Style: | Crossbody |
| Features: | Cross-Body Strap |
| Finish: | Pebbled |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Tori Burch |
| Bag Height: | 6 in |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Leather |
| Theme: | Designer |
| Handle/Strap Material: | Leather Metal |
| Product Line: | Tory Burch Britten |
ABOUT
Tory Burch bag - Tory Britten - Tory Britten - Handle/Strap: Red, Hardware: Gold, Exterior: Raspberry Red
Bags by Tory Burch
Tory Burch is an American fashion designer, businesswoman and philanthropist. She is the Executive Chairman and Chief Creative Officer of her own brand.