$459
Is this Tory Burch authentic?
Yes - we guarantee this Tory Burch item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Tory Burch item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tory Burch |
| SKU: | 12465358 |
| Model: | BOMBE T THEA |
| Exterior Color: | Brown / Beige / Nude |
| Size: | Large |
| Bag Length: | 13.15" (33 cm) |
| Character: | Ivy |
| Department: | Women |
| Style: | Totes & Shoppers |
| Bag Height: | 12.15" (30.5 cm) |
| Product Line: | Tory Burch Bombe |
| Features: | Inner Pockets |
| Exterior Material: | Leather |
| Closure: | Zip |
| Bag Depth: | 5.18" (13 cm) |
| Strap Drop: | 8.76" (22 cm) |
ABOUT
Tory Burch bag - BOMBE T THEA - BOMBE THEA - Exterior: Brown / Beige / Nude
Bags by Tory Burch
Tory Burch is an American fashion designer, businesswoman and philanthropist. She is the Executive Chairman and Chief Creative Officer of her own brand.