$621
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12461202 |
| MPN: | CAF55 |
| UPC: | 196395635375 |
| Model: | Coach Tabby |
| Handle/Strap Color: | Black |
| Hardware Color: | Brass Tone Hanrdware |
| Exterior Color: | Black |
| Lining Color: | Black |
| Size: | Medium |
| Bag Length: | 10.25" |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Snap Closure |
| Occasion: | Business Casual Party/Cocktail Travel Wedding Workwear |
| Handle Drop: | Detachable chain strap with 7.75" drop & short strap with 7.75" |
| Bag Depth: | 3.5" |
| Fabric Type: | Microfiber |
| Accents: | Chain Strap |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Bag Charm Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Shoulder Bag |
| Features: | Inner Pockets Lined Bag Charm |
| Unit Quantity: | 1 |
| Finish: | Glazed leather |
| Pattern: | Quilted |
| Bag Height: | 6.5" |
| Handle Style: | Shoulder Strap Top Handle |
| Lining Material: | Fabric Leather |
| Exterior Material: | Leather |
| Hardware Material: | Brass |
| Theme: | Designer |
| Strap Drop: | Detachable strap with 21.5" drop for shoulder or crossbody wear |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Country of Origin: | Cambodia |
| Product Line: | Coach Tabby |
ABOUT
Coach bag - Coach Tabby - Tabby - CAF55 - Handle/Strap: Black, Hardware: Brass Tone Hanrdware, Exterior: Black (UPC: 196395635375)
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.
YOU MIGHT ALSO LIKE