$132
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12457769 |
| MPN: | HC6136U 5447 |
| Frame Color: | Purple |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Frame Width: | 138 mm |
| Lens Socket Width: | 53 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Department: | Women |
| Features: | Cat Eye Full Rim Rectangular |
| Frame Material: | Acetate |
| Pattern: | Solid |
| Personalized: | No |
| Style: | Cat Eye |
| Theme: | Designer |
| Type: | Eyeglasses |
| Vertical: | 35 mm |
ABOUT
Coach eyeglasses - HC6136U 5447 - Frame: Purple
Eyeglasses by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.