$221
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12456450 |
| MPN: | CCD79 |
| UPC: | 198685101447 |
| Model: | CCD79 |
| Color: | Black |
| Bag Width: | 10" |
| Size: | Small |
| Closure: | Top Zip |
| Occasion: | Business Casual Travel |
| Bag Depth: | 3.5" |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Fabric Type: | Suede |
| Personalize: | No |
| Department: | Men |
| Style: | Crossbody |
| Features: | Adjustable Strap Bag Charm Removable Pouch |
| Unit Quantity: | 1 |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Finn |
| Bag Height: | 7.5" |
| Handle Style: | Crossbody Strap |
| Lining Material: | Fabric |
| Material: | Leather Suede |
| Hardware Material: | Silver |
| Strap Drop: | 28" Length Adjustable |
| Theme: | Designer |
| Handle/Strap Material: | Leather Canvas |
| Country of Origin: | Vietnam |
| Product Line: | Coach Finn |
ABOUT
Coach bag - CCD79 - Black (UPC: 198685101447)
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.