$136
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12455502 |
| MPN: | 0HC7124 90058G |
| Model: | 90058G |
| Frame Color: | Gold |
| Lens Color: | Gray |
| Pattern: | Solid |
| LenseMaterial: | Plastic |
| Lens Technology: | Gradient |
| BridgeSize: | 14 mm |
| LenseTint: | Grey |
| EyeSize: | 59 mm |
| UVProtection: | Yes |
| Type: | Sunglasses |
| UV Protection: | Yes |
| Department: | Women`s |
| Lens Material: | Plastic |
| FrameColor: | Light Gold |
| Frame Material: | Metal |
| Style: | Aviator |
| Theme: | Designer |
| TempleSize: | 140 mm |
| FrameMaterial: | Metal |
| Manufacturer: | Coach |
ABOUT
Coach sunglasses - 90058G - 0HC7124 90058G - Frame: Gold, Lens: Gray, Frame: Light Gold
Sunglasses by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.