$138
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12454228 |
| UPC: | 196395415298 |
| Handle/Strap Color: | Faded Blush |
| Exterior Color: | Blush |
| Lining Color: | Light Taupe |
| Bag Width: | 7.75 in |
| Size: | Small |
| Pattern: | C Signature Monogram |
| Closure: | Zip |
| Bag Height: | 3.25 in |
| Handle Drop: | 6.5 in |
| Handle Style: | Top Handle |
| Lining Material: | Fabric |
| Bag Depth: | 3.25 in |
| Fabric Type: | Rayon |
| Exterior Material: | Jacquard and Leather |
| Accents: | Strap Accent Zipper |
| Accessories: | Bag Charm Brand Card Wristlet |
| Department: | Women |
| Style: | Barrel |
| Features: | Convertible Lined |
| Finish: | Signature C and Leather Trim |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Nolita Barrel |
ABOUT
Coach bag - Handle/Strap: Faded Blush, Exterior: Blush, Lining: Light Taupe (UPC: 196395415298)
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.