$191
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12451687 |
| Model: | COACH Horse & Carriage Field Tote Bag |
| Handle/Strap Color: | Brown |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Ivory |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 12 in |
| Size: | Large |
| Bag Length: | 12 |
| Outer Shell Material: | PVC coated canvas / Leather |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Snap |
| Occasion: | Tote |
| Handle Drop: | 7 inches |
| Fineness: | PVC coated canvas |
| Bag Depth: | 6 in |
| Metal: | PVC coated canvas |
| Exterior Colour: | Ivory |
| Accents: | Strap Accent |
| Accessories: | Bag Charm Brand Card Detachable Strap Key Chain Maintenance Card Original Dust Bag |
| Department: | Women |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Tote |
| Features: | Adjustable Strap Inner Pockets |
| Unit Quantity: | 1 |
| Finish: | Coated |
| Pattern: | Coach Logo Print |
| Bag Height: | 12 in |
| Character: | Coach |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Canvas Leather PVC |
| Exterior Material: | PVC coated canvas Leather PVC Canvas |
| Outer material: | PVC coated canvas |
| Type: | Tote Bag |
| Hardware Material: | Gold-Plated |
| Theme: | Horse |
| Strap Drop: | 23 inches |
| Handle/Strap Material: | Leather Canvas PVC |
| Product Line: | Coach Travel Bag |
ABOUT
Coach bag - COACH Horse & Carriage Field Tote Bag - Handle/Strap: Brown, Hardware: Gold, Exterior: Ivory
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.