$291
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12450098 |
| MPN: | CBM63 |
| UPC: | 196395879182 |
| Model: | Coach Hadley |
| Handle/Strap Color: | Tan |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Gold/Tan |
| Lining Color: | Brown |
| Bag Width: | 7 3/4" (L) |
| Size: | Mini |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Turn Lock |
| Occasion: | Business Casual Party/Cocktail Travel Workwear Crossbody |
| Bag Depth: | 2 3/4" (W) |
| Fabric Type: | Rayon |
| Accents: | Strap Accent |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Bag Charm |
| Department: | Women |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Crossbody |
| Features: | Adjustable Strap Cross-Body Strap Inner Pockets Lined Mobile Phone Pocket Packable Pockets Stain-Resistant Water Resistant |
| Unit Quantity: | 1 |
| Finish: | Smooth grain leather |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Coach Hadley Mini Crossbody Bag |
| Bag Height: | 7 1/2" (H) |
| Handle Style: | Crossbody Strap |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Leather |
| Hardware Material: | Gold-Plated |
| Theme: | Designer |
| Strap Drop: | Adjustable strap with 22" drop for shoulder or crossbody wear |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Coach |
ABOUT
Coach bag - Coach Hadley - Hadley - CBM63 - Handle/Strap: Tan, Hardware: Gold, Exterior: Gold/Tan (UPC: 196395879182)
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.