$155
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12449695 |
| MPN: | CCI22 |
| UPC: | 198685000696 |
| Model: | CCI22 |
| Handle/Strap Color: | True Red/Gold |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | True Red |
| Lining Color: | True Red |
| Bag Width: | 8.25" |
| Size: | Medium |
| Bag Length: | 8.25" |
| Shape: | Rectangle |
| Inside Pockets: | 0 |
| Closure: | Snap Flap |
| Occasion: | Business Casual Party/Cocktail Travel |
| Handle Drop: | 21.25" |
| Bag Depth: | 1" |
| Fabric Type: | Leather |
| Accents: | Shiny Leather |
| Style Subtype: | Handbag |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Style: | Crossbody |
| Features: | Lightweight |
| Intended Use: | Everyday |
| Finish: | Shiny Refined Calf Leather |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 4" |
| Character: | Klare |
| Handle Style: | Crossbody Strap |
| Lining Material: | Fabric Leather |
| Materials sourced from: | Cambodia |
| Exterior Material: | Leather |
| Hardware Material: | Gold |
| Theme: | Designer |
| Strap Drop: | 21.25" Adjustable/Detachable |
| Handle/Strap Material: | Leather Leather/Chain |
| Country of Origin: | Cambodia |
| Product Line: | Coachc Klare |
ABOUT
Coach bag - CCI22 - Handle/Strap: True Red/Gold, Hardware: Gold, Exterior: True Red (UPC: 198685000696)
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.