$135
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12447625 |
| UPC: | 886382019300 |
| Model: | Coach Legacy Sequined Crossbody Purse 47064 |
| Hardware Color: | Gold |
| Lining Color: | Coral |
| Exterior Color: | Multicolor |
| Handle/Strap Color: | Beige |
| Bag Width: | 9 in |
| Coach Legacy Striped Sequined Purse: | $148.00 |
| Style: | Crossbody |
| Features: | Adjustable Strap Inner Pockets Limited Edition Outer Pockets Stain-Resistant Water Resistant |
| Accents: | Sequin |
| Bag Depth: | 2.5" |
| Inside Pockets: | 1 |
| Outside Pockets: | 1 |
| Pattern: | Striped |
| Department: | Women |
| Exterior Material: | Canvas Leather Sequins |
| Accessories: | Maintenance Card |
| Handle/Strap Material: | Canvas |
| Bag Height: | 7 in |
| Closure: | Zip |
| Handle Style: | Crossbody Strap |
| Hardware Material: | Polished Brass |
| Lining Material: | Satin |
| Product Line: | Coach Legacy |
ABOUT
Coach bag - Coach Legacy Sequined Crossbody Purse 47064 - Hardware: Gold, Lining: Coral, Exterior: Multicolor (UPC: 886382019300)
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.