SALE: $198 (-26%) $268
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12444781 |
| MPN: | L109 HC 8132 5438T5 |
| UPC: | 0725125974035 |
| Model: | HC8132 |
| Frame Color: | Brown Black |
| Lens Color: | Brown |
| Bridge Size: | 17 mm |
| Lens Socket Width: | 57 mm |
| Temple Length: | 135 mm |
| Lens Technology: | Gradient Polarized |
| Department: | Women |
| Type: | Sunglasses |
| Lens Material: | Plastic |
| Frame Material: | Plastic Acetate |
| Style: | Cat Eye |
| Theme: | Designer Rock Metal Tortoise |
| Features: | Oversized Lightweight |
ABOUT
Coach sunglasses - HC8132 - L109 HC 8132 5438T5 - Frame: Brown, Black, Lens: Brown (UPC: 0725125974035)
Sunglasses by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.