$178
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12444712 |
| Model: | Polo Ralph Lauren 9AR149-F4L |
| Color: | Green |
| Bag Width: | 12 in |
| Size: | Medium |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Casual Travel |
| Bag Depth: | 5 in |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Fabric Type: | Canvas |
| Personalize: | No |
| Department: | Unisex Adults |
| Style: | Backpack |
| Features: | Adjustable Strap Bottle Pocket Cross-Body Strap Inner Pockets Laptop Sleeve/Protection |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 18 in |
| Character: | Bear |
| Handle Style: | Top Handle |
| Lining Material: | polyester blend |
| Material: | Canvas |
| Theme: | Classic College Bear |
| Handle/Strap Material: | Polyester |
ABOUT
Ralph Lauren bag - Polo Ralph Lauren 9AR149-F4L - Polo - Green
Bags by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.
YOU MIGHT ALSO LIKE