$269
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12444268 |
| Color: | Blue |
| Size: | Large |
| Bag Width: | 21 in |
| Department: | Men |
| Occasion: | Travel Casual |
| Personalize: | No |
| Handle Style: | Double Handles |
| Theme: | Outdoor Sports |
| Closure: | Zip |
| Handle/Strap Material: | Leather Polyamide Fiber |
| Pattern: | Solid |
| Bag Depth: | 10 in |
| Bag Height: | 10 in |
| Features: | Inner Pockets Lined Pockets Water Resistant Lightweight |
| Style: | Duffle |
| Material: | Nylon |
| Lining Material: | Fabric |
| Hardware Material: | Brass |
ABOUT
Ralph Lauren bag - Blue
Bags by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.