$351
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12443702 |
| MPN: | 34340 |
| UPC: | 888067642308 |
| Model: | Coach Prairie |
| Handle/Strap Color: | Red |
| Exterior Color: | Lipstick Red |
| Lining Color: | Red |
| Bag Width: | 11.5" |
| Size: | Medium |
| Bag Length: | 11.5” |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Zipper top Zip |
| Handle Drop: | 6” |
| Bag Depth: | 3" |
| Accents: | Coach logo |
| Accessories: | Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Style: | Satchel/Top Handle Bag |
| Features: | Certificate of Authenticity Adjustable Strap |
| Finish: | Pebbled |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 9.5" |
| Character: | Pebbles |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | Canvas Leather Fabric |
| Exterior Material: | Canvas Leather |
| Theme: | Classic |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Coach Prairie |
ABOUT
Coach bag - Coach Prairie - Prairie - 34340 - Handle/Strap: Red, Exterior: Lipstick Red, Lining: Red (UPC: 888067642308)
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.
YOU MIGHT ALSO LIKE