$285
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12441087 |
| MPN: | CU273 |
| UPC: | 196395102181 |
| Model: | Madi Crossbody With Ladybug Floral Print |
| Handle/Strap Color: | White |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Chalk Multi |
| Lining Color: | Tan Light Brown |
| Bag Width: | 3.25" |
| Size: | Small |
| Shape: | Crescent |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Business Casual Travel |
| Handle Drop: | 22" |
| Bag Depth: | 9" |
| Fabric Type: | Canvas & Smooth Leather |
| Accents: | Zipper |
| Accessories: | Bag Charm Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Style: | Crossbody |
| Features: | Adjustable Strap Inner Pockets Outer Pockets Crossbody Strap Phone Pocket |
| Finish: | Coated |
| Pattern: | Floral Ladybug |
| Bag Height: | 6" |
| Character: | Ladybug |
| Handle Style: | Crossbody Strap |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Leather |
| Hardware Material: | Gold Tone |
| Theme: | Coach |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Coach |
ABOUT
Coach bag - Madi Crossbody With Ladybug Floral Print - CU273 - Handle/Strap: White, Hardware: Gold, Exterior: Chalk Multi (UPC: 196395102181)
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.