$134
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12440230 |
| UPC: | 888188263277 |
| Handle/Strap Color: | gold chain |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Vanilla /Tan |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 9.5" |
| Size: | Medium |
| Bag Length: | 9.5" |
| Closure: | Magnetic Snap Flap Buckle |
| Bag Depth: | 1.5" |
| Texture: | Smooth |
| Accessories: | Bag Charm Brand Card Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Style: | Clutch |
| Features: | Chain Strap Convertible totoise shell buckle |
| Pattern: | colorblock leather |
| Character: | Stitch |
| Bag Height: | 7.5" |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Leather |
| Strap Drop: | 9.5" |
| Theme: | luxury |
| Handle/Strap Material: | gold chain |
| Product Line: | Ralph lauren heyworth charlette clt-L vanilla lt |
ABOUT
Ralph Lauren bag - Handle/Strap: gold chain, Hardware: Gold, Exterior: Vanilla /Tan (UPC: 888188263277)
Bags by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.