$144
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12437730 |
| MPN: | CE700 |
| UPC: | 195031754296 |
| Model: | CE700 |
| Hardware Color: | Gunmetal |
| Exterior Color: | Khaki Black |
| Lining Color: | Brown |
| Bag Width: | 8" |
| Size: | Medium |
| Bag Length: | 8" |
| Shape: | Rectangle |
| Closure: | Zip Around |
| Inside Pockets: | 0 |
| Occasion: | Business Casual Party/Cocktail Travel |
| Bag Depth: | 6" |
| Accents: | Pocket Organizer |
| Style Subtype: | Handbag |
| Accessories: | Pouch |
| Department: | Unisex Adults |
| Style: | Tech Case |
| Features: | Inner Dividers |
| Intended Use: | Everyday |
| Finish: | Suede |
| Pattern: | Signature |
| Bag Height: | 2.75" |
| Character: | Coach Outlet |
| Handle Style: | No Handle |
| Lining Material: | Suede |
| Exterior Material: | Coated Canvas |
| Hardware Material: | Gunmetal |
| Theme: | Designer |
| Country of Origin: | Vietnam |
| Product Line: | Coach Outlet |
ABOUT
Coach bag - CE700 - Hardware: Gunmetal, Exterior: Khaki Black, Lining: Brown (UPC: 195031754296)
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.