$415
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12433127 |
| Model: | Coach Tabby |
| Handle/Strap Color: | Gold metal chain link and leather |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Denim Blue |
| Lining Color: | Beige |
| Bag Width: | 8.75 in |
| Size: | Small-medium |
| Closure: | Push Lock Snap |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Travel |
| Bag Depth: | 5.5 in |
| Accessories: | Maintenance Card Original Dust Bag |
| Department: | Women |
| Style: | Backpack |
| Features: | Adjustable Strap Inner Pockets Lined Outer Pockets Pockets |
| Finish: | Quilted |
| Pattern: | Solid quilt |
| Bag Height: | 8.5 in |
| Handle Style: | Shoulder Strap |
| Lining Material: | Canvas |
| Exterior Material: | Denim Leather |
| Hardware Material: | Gold tone metal |
| Theme: | Classic Designer |
| Strap Drop: | Adjustable |
| Country of Origin: | Vietnam |
| Handle/Strap Material: | Chain link woven leather |
| Product Line: | Tabby |
ABOUT
Coach bag - Coach Tabby - Tabby - Handle/Strap: Gold metal chain link and leather, Hardware: Gold, Exterior: Denim Blue
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.
YOU MIGHT ALSO LIKE