$270
Is this Montblanc authentic?
Yes - we guarantee this Montblanc item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Montblanc item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Montblanc |
| SKU: | 12421085 |
| MPN: | MB0306O 007 |
| Frame Color: | Multicolor |
| Frame Width: | 142 mm |
| Bridge Width: | 19 mm |
| Lens Socket Width: | 55 mm |
| Temple Length: | 150 mm |
| Country of Origin: | Japan |
| Vertical: | 40 mm |
| Pattern: | Solid |
| Type: | Eyeglasses |
| Department: | Unisex Adults |
| Frame Material: | Acetate |
| Theme: | 90s Modern |
| Personalized: | No |
| Style: | Square |
| Features: | Full Rim Square |
ABOUT
Montblanc eyeglasses - MB0306O 007 - Frame: Multicolor
Eyeglasses by Montblanc
Montblanc International is a German manufacturing company of luxury goods, based in Hamburg. Montblanc produces a wide range of products, including goods for travel, writing implements, watches and jewelry, among other products.