$130
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12417239 |
| UPC: | 8056262042557 |
| Model: | PP 9508U 5003/73 |
| Frame Color: | Tortoise |
| Lens Color: | Brown |
| Temple Length: | 125 mm |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Lens Width: | 44 mm |
| Type: | Sunglasses |
| Department: | Boys |
| Lens Technology: | Tinted |
| Style: | Round |
| Frame Material: | Acetate |
| UV Protection: | 3N |
| Lens Material: | Polycarbonate |
| Lens Height: | 45 mm |
ABOUT
Ralph Lauren sunglasses - PP 9508U 5003/73 - Frame: Tortoise, Lens: Brown (UPC: 8056262042557)
Sunglasses by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.