$82
Is this Steve Madden authentic?
Yes - we guarantee this Steve Madden item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Steve Madden item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Steve Madden |
| SKU: | 12415551 |
| MPN: | D0328005 |
| UPC: | 193624985010 |
| Model: | Steve Madden BWellie |
| Handle/Strap Color: | Black |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Black |
| Lining Color: | Black |
| Bag Width: | 11.5 in |
| Size: | Medium |
| Country of Origin: | India |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Travel Wedding Workwear |
| Bag Depth: | 5 in |
| Fabric Type: | polyester |
| Accents: | SCARF |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Detachable Strap |
| Department: | Women |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Satchel/Crossbody |
| Features: | Adjustable Strap Detachable Strap Front slip pocket with snap button closure zipper closure Front gold tone logo Detachable floral scarf interior black lining with all over logo Zipper pocket with gold tone logo 2 small slip pockets gold tone hardware |
| Unit Quantity: | 1 |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 8.5 in |
| Character: | logo satchell crossbody handbag Bwellie |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | 100% polyester |
| Exterior Material: | 100% PU LEather |
| Hardware Material: | gold tone |
| Theme: | Designer Satchel Crossbody Handbag Bwellie Black |
| Strap Drop: | 22.5" |
| Handle/Strap Material: | PU Leather |
| Product Line: | Steve Madden BWellie |
ABOUT
Steve Madden bag - Steve Madden BWellie - BWellie - D0328005 - Handle/Strap: Black, Hardware: Gold, Exterior: Black (UPC: 193624985010)
Bags by Steve Madden
Steve Madden is a popular footwear brand known for its trendy designs and stylish shoes. Renowned for its diverse range of footwear, including boots, heels, and sneakers, Steve Madden combines fashion with affordability. With Steve Madden, you can find the perfect pair to express your unique style and elevate any outfit, making it a favorite choice among fashion-forward individuals.