$96
Is this Guess authentic?
Yes - we guarantee this Guess item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Guess item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Guess |
| SKU: | 12413364 |
| MPN: | SV793406 |
| UPC: | 190231581635 |
| Model: | Menville |
| Handle/Strap Color: | Tan/White with logo |
| Hardware Color: | Silver |
| Exterior Color: | Tan/White |
| Lining Color: | Tan /Beige |
| Bag Width: | 14 in |
| Size: | Medium |
| Country of Origin: | Cambodia |
| Closure: | zipper |
| Occasion: | Business Casual Formal Party/Cocktail Travel Wedding Workwear |
| Handle Drop: | 6" |
| Bag Depth: | 4 in |
| Fabric Type: | polyester |
| Accents: | Zipper Logo |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Key Chain |
| Department: | Women |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Satchel/Crossbody |
| Features: | Adjustable Strap Removable strap Silver tone logo on front detachable logo keychain interior medium size slip pocket interior 3 small pockets tan and beige all over logo print lining silver tone hardware |
| Unit Quantity: | 1 |
| Pattern: | Signature Logo |
| Bag Height: | 11 in |
| Character: | menville satchel/crossbody handbag guess |
| Handle Style: | Double Handles |
| Lining Material: | 100% polyester |
| Exterior Material: | 100% PVC |
| Hardware Material: | Silver Tone |
| Theme: | Designer Menville Satchel Crossbody handbag |
| Strap Drop: | adjustable 19.5" to 26" |
| Handle/Strap Material: | PVC |
| Product Line: | Menville |
ABOUT
Guess bag - Menville - Menville - SV793406 - Handle/Strap: Tan/White with logo, Hardware: Silver, Exterior: Tan/White (UPC: 190231581635)
Bags by Guess
Guess is a renowned fashion brand known for its trendy apparel, accessories, and iconic denim. With a focus on youthful, bold designs, Guess offers a wide range of styles that reflect contemporary trends. Whether you`re dressing up for a night out or seeking casual wear, Guess provides fashionable options that help you express your individuality and stand out in any crowd.