$175
Is this Coach authentic?
Yes - we guarantee this Coach item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Coach item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Coach |
| SKU: | 12401790 |
| Model: | Nolita 19 |
| Hardware Color: | Gold |
| Exterior Color: | Tan |
| Handle/Strap Color: | Red |
| Lining Color: | Brown |
| Bag Width: | 7 in |
| Size: | Small |
| Closure: | Zip |
| Handle Style: | Shoulder Strap |
| Lining Material: | Fabric |
| Bag Depth: | 2 in |
| Theme: | Classic 90s |
| Accents: | Stitching Zipper |
| Finish: | Coated |
| Bag Height: | 4 in |
| Occasion: | Casual Party/Cocktail |
| Features: | Credit Card Inner Pockets Lined |
| Shape: | Rectangle |
| Accessories: | Wristlet Detachable Strap |
| Style: | Shoulder Bag |
| Pattern: | Signature C |
| Department: | Women |
| Product Line: | Coach Nolita 19 |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Exterior Material: | Canvas Leather |
ABOUT
Coach bag - Nolita 19 - Nolita - Hardware: Gold, Exterior: Tan, Handle/Strap: Red
Bags by Coach
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.
YOU MIGHT ALSO LIKE