SALE: $180 (-24%) $236
Is this Ralph Lauren authentic?
Yes - we guarantee this Ralph Lauren item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Ralph Lauren item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 12397267 |
| UPC: | 8056597352826 |
| Model: | RL8188Q 5023/74 |
| Frame Color: | Brown |
| Lens Color: | Brown |
| Logo Color: | Gold |
| Temple Length: | 140 mm |
| Lens Socket Width: | 56 mm |
| Bridge Size: | 20 mm |
| Department: | Women |
| Type: | Sunglasses |
| Style: | Round |
| Theme: | Designer |
| Lens Technology: | Gradient Tinted |
| Frame Material: | Acetate |
| UV Protection: | 3N |
| Lens Material: | Polycarbonate |
| Vertical (including frame): | 63 mm |
ABOUT
Ralph Lauren sunglasses - RL8188Q 5023/74 - Frame: Brown, Lens: Brown, Logo: Gold (UPC: 8056597352826)
Sunglasses by Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.