$269
Is this Samsonite authentic?
Yes - we guarantee this Samsonite item is 100% genuine, authentic and brand new.
Can I return it?
Yes - you can return it within 30 days for a refund, subject to our return policy.
Where do you ship from?
This item is in stock and ships from the United States (USA warehouse). ![]()
Do you ship worldwide?
Yes - we ship worldwide! View shipping options
Does it include a warranty?
This Samsonite item is covered by the manufacturer's warranty when applicable.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Samsonite |
| SKU: | 12320145 |
| MPN: | 126364-1041 |
| UPC: | 043202880094 |
| Model Number: | 126364-1041 |
| Model: | 126364-1041 |
| Color: | Black |
| Bag Width: | 13 in |
| Size: | One Size |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 17.5 in |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Business |
| Material: | 100% Ballistic Nylon |
| Bag Depth: | 7 in |
| Fabric Type: | Nylon |
| Department: | unisex |
| Product Type: | Basic Multipurpose Backpacks |
| Style: | Backpack |
| Features: | Laptop Sleeve/Protection Pockets Inner Dividers Inner Pockets Mobile Phone Pocket Outer Pockets Zip-Around Wireless Charging Pocket |
| Country of Origin: | United States |
| Manufacturer Color: | Black |
| Manufacturer: | Samsonite |
ABOUT
Samsonite bag - 126364-1041 - Black, Manufacturer: Black (UPC: 043202880094)
Bags by Samsonite
Samsonite is the worldwide leader in superior travel bags, luggage, and accessories combining notable style with the latest design technology and the utmost attention to quality and durability. For more than 100 years, Samsonite has leveraged its rich design heritage to create unparalleled products that fulfill the on-the-go lifestyle needs of the business professional.